Podľa informácií z internetu, mala byť socha Nepomuckého niekde pred kostolom. No už cestou k nemu som si uprostred blízkej križovatky neďaleko železničnej stanice všimla na vysokom kamennom podstavci sochu. Keď som prišla bližšie, bolo mi jasné, že je to tá, kvôli ktorej som do Chynorian prišla. Socha je z roku 1751, o čom hovorí letopočet na podstavci.








